:: הסכמי ממון

השינויים וההתרחבות החברתית לא פוסחת על המוסד העתיק חתונה. זוגות רבים "חושבים פעמיים" לפני שהם נכנסים תחת חופת קידושין. אחוזי המתגרשים רק עולה מדי שנה ומתרחב לכלל האוכלוסיות.  זוגות רבים מעדיפים לחיות יחדיו תוך שיתוף כלכלי מלא, ילדים משותפים אולם ללא שינוי הסטטוס לנשוי.

מטרתו של הסכם זה הינה לקבוע בין הצדדים מראש את אופן ודרך הפרידה, ככל שתהיה בעתיד. החיים דינמיים ומשתנים כל הזמן. ככל שהשנים עוברות והזוג צובר עוד שיתוף של נכסים, כספים וילידים משותפים ויש  צורך להחליט איך מחלקים את הכל בזמן של פרידה. על מנת להימנע ממצבים של התכתשויות בבית המשפט, הוצאות בלתי נגמרות על הליך משפטי יכולים הצדדים להחליט מראש כיצד יתחלקו במקרה של פרידה.

למי מתאים הסכם ממון?

ראשית לכל בני זוג בגירים, כולל חד מיניים. זוגות בפרק ב' אשר אין ילדים משותפים ומבקשים לשמור על הפרדה רכושית מוחלטת ,לחלופין רוצים להסדיר חלוקה אם רוכשים נכס משותף. מקרים של זוגות אשר אינם מאוזנים ולאחד מהצדדים יש זכויות כספיות או נכסים יותר מהצד השני והוא מבקש לשמור עליהם.

 

עורכת הדין כרמי מייעצת ומכוונת את הצדדים לערוך הסכם ממון אשר מתאים לצרכים שלהם תוך חשיבה והתייחסות למצבים עתידיים. הסכם הממון נערך בהתאמה לנתונים של כל בני זוג, בהקפדה כי הצדדים מבינים את ההסכם והמשמעות העתידית שלו.